مرکز موسیقی سدا
خطا
 • لطفا پلاگین Scriptegrator را نصب و فعال نمایید
صفحه دوره ها درس قبلی تازه کردن صفحه درس بعدی
واحد 1/1, درس 8/34
 
تمرین برای آپویاندو نوازی - تمرین اول
تمرین برای آپویاندو نوازی - تمرین اول - درس چهارم

 

 

 

اولین تمرین از دوره مجازی آموزش گیتار کلاسیک را با هم شروع می کنیم، از آغاز تمرین های گیتار کلاسیک خیلی مهم است که روش صحیحی در تمرین داشته باشید، شما از چند تمرین کوتاه اما با تمرکز استفاده بیشتر ی خواهید برد تا تمرین طولانی و خسته کننده، برای مثال اگر روزانه 15 الی 30 دقیقه تمرین کنید بهرت از این است که یکی دو روز تمرین طولانی و روزهای دیگر اصلا تمرین نکنید، برای خود یک روش تمرین با برنامه ریزی دقیق مشخص نمائید که شامل گرم کردن دست، دوره درس قبلی، تمرین درس جاری و حتی الامکان مرور درس جدید باشد.

سعی کنید با آرامش روح و جسم و با تمرکز زیاد در سکوت تمرین کنید و از نواختن گیتار حتی الان که در ابتدای آموزش هستید لذت ببرید. در ابتدای کار ممکن است از نتیجه کار خود ناراضی بوده و نا امید شوید اما با پشتکار و علاقه ادامه دهیدو مطمئن باشید که نتیجه خواهید گرفت. ایتدا با دو تمرین برای آپویاندو نوازی شروع می کنیم.

 

تمرین اول آپویاندو نوازی

 روی هر سیم بصورت آزاد (دست چپ آزاد) دو نت تکراری بوسیله انگشتان i,m روی سیمهای اول تا ششم و برعکس بصورت آپویاندو نواخته می شود. این تمرین می تواند بهترین مبداء برای حرکت انگشتان در ضربات آپویاندو باشد.

نت برای تمرین اول آپویاندو


این تمرین را آهسته و موزون بنوازید، نیروی ضربات آپویاندو از مفصل انتهائی انگشت تامین می شود و ین در حالی است که بندهای اول و دوم انگشت هم کمی خم شده اند. حرکت متوالی انگشتها بگونه ای است که انگار انگشتها روی سیمها مانند حرکت پا قدم برمی دارند.

نکات زیر را همواره در نظر داشته باشید :

 • انگشتها همواره باید بطور متوالی و به نوبت به سیمها ضربه بزنند، حتی زمانی که از یک سیم به سیم دیگر میروید، هرگز دو نت متوالی را با همان انگشت تکراری به صدا در نیاورید.
 • انگشتها از مفاصل انتهائی حرکت می کنند. ضربات انگشتها، متوالی، محکم و موزون و با حداقال حرکت ممکن اجرا شود، اقلای زیاد در انگشتان نکنید و انگشتان خود را نباید زیاد از سیمها دور کنید.
 • حالت دست و مچ باید در همه حال نسبت به سیمی که نواخته می شود یکسان باقی بماند. برای ثابت نگه داشتن حالت دست هنگام حرکت از سیمهای زیر به بم (یا برعکس) دست را در خطی مستقیم به موازات خرک حرکت می دهیم.

 

 

لینک مشاهده در یوتیوب : http://www.youtube.com/watch?v=O1htVHRTIi4

 

تمرین دوم آپویاندو نوازی

در این تمرین نتها را به صورت تریوله(سه تایی) مینوازیم:

توجه نمائید : انگشتها به طور متوالی به سیمها ضربه بزنند و توجه داشته باشید که با انگشت تکراری روی سیم بالاتر ضربه زده نشود.

نت برای تمرین دوم آپویاندو

 

مشاهده ویدئو در یوتیوب : http://www.youtube.com/watch?v=WZ2svI70WUA

 

 

 

بسته های خودآموز یادگیری موسیقی مرکز موسیقی سدا

 

کلیه ویدئوهای دوره + کتاب آموزشی + نت تمرین ها و قطعات + آموزش تئوری موسیقی + پست پیشتاز

  مشاهده کلیه بسته های آموزشی خودآموز موسیقی مرکز موسیقی سدا 

 

  به کانال تلگرام سدا بپیوندید و نکات آموزشی را روزانه را بر روی موبایل دریافت و یا سدا را در سایر شبکه ها دنبال کنید.

کانال ویدئوئی سدا در یوتیوبپیج سدا در اینستاگرامکانال ویدئوئی سدا در آپاراتپیج سدا در فیسبوکانجمن سدا در گوگل پلاسمرکز موسیقی سدا در توئیتر

با مرکز موسیقی سدا در ارتباط باشید

 • پست الکترونیکی : Info{@}sadda.ir
 • موبايل مشاور آموزش : 09134066169 
  تلگرام : 09199160388
 • فکس : 02189781891
 • دفتر سایت تهران: فلکه دوم تهرانپارس، خیابان 174 شرقی، شماره 47، واحد 2

 • دفتر پخش اصفهان: خیابان رزمندگان، بعد از میدان ماه فرخی، شماره 56

موسیقی را با مدرسان ما در هر کجا بیاموزید

از اخبار آموزشي جا نمانيد