<a href="http://www.webgozar.com/counter/stats.aspx?code=2562139" target="_blank">آمار</a>
مرکز موسیقی سدا
راهنماورود/عضویت | اشتراک| کلاس های آنلاین|بسته های آموزشی|مدرساندوره های من|حساب کاربری 

برای دریافت بسته های آموزشی پس از تکمیل خرید نام و نام خانوادگی ، نام بسته و نشانی دقیقتان را به شماره 09357925820 پیامک یا این فرم را تکمیل کنید.

صفحه دوره ها درس قبلی تازه کردن صفحه درس بعدی
واحد 1/1, درس 5/8
 
درس پنجم نوازندگی کلارینت ، تنفس
درس پنجم نوازندگی کلارینت ، تنفس

خواندن موسیقی

موسیقی از آرایش نتها بر یک گروه خط پنج تائی بنام حامل شکل می گیرد. به میزان بالا یا پائین بودن فرکانس نتها، نواک یا زیر و بمی گفته می شود. در نظام الفبائی زیر و بمی نتها بوسیله 7 حرف اول از حروف  الفبا نامگذاری می شوند. می توان میزان زیر یا بمی نت ها را از موقعیت شان بر روی خطوط حامل تعیین کرد. فرکانس نت های بالای حامل زیرتر از فرکانس نت ها در پائین حامل است. می توانيد زیر وبمی نت ها و اسامی متناظرشان را در حامل پائین بررسی کنید.

 

کسر میزان

در موسیقی، ضربها در گروههائی بنام میزان دسته بندی می شوند. برای مشخص کردن شکل و تعداد ضرب از علامتی در شروع حامل استفاده می شود که برای شما نحوه شمارش را مشخص می کند. در میزانهای ساده صورت کسر نشان دهنده تعداد ضربها و مخرج بیانگر شکل پایه ضرب خواهد بود. عدد چهار در مخرج نشان می دهد که پایه ضرب نت سیاه است.

پیش از شروع نوازندگی ریتم هر قطعه را با دست اجرا کنید. اولین ضرب هر میزان را اندکی قوی تر از ضربهای دیگر اجرا کنید.

 

تنفس

نفس کشیدن پس از هر نت بشدت در شما احساس از دست دادن  ذخیره هوا ایجاد خواهد کرد. سعی کنید بدون نفس کشیدن تعدادی نت را  یکی پس از دیگری اجرا کنید. باد نکردن گونه ها بسمت بیرون نیز در این تجربه به شما کمک خواهد کرد.

بهترین روش در اجرای سازهای بادی، تنفس عمیق از طریق ماهیچه ائی در شکمتان بنام دیافراگم است. چنانچه دستتان را بر روی شکم قرار داده و نفس عمیق بکشید، قادر خواهید بود حرکت دیافراگم تان را همانگونه که جریان هوا را به سمت بالا و بداخل شش هایتان هدایت می کنید، حس کنید.

در هنگام نوازندگی، نفس کشیدن در زمان درست بسیار مهم است. در این کتاب، علامت ویرگول در بالای نقاط مشخصی از قطعه موسیقی موقعیت صحیح تنفس را برایتان مشخص خواهد کرد. علامت ویرگول داخل پرانتز موقعیت ویژه تنفس را برای استفاده در صورت لزوم به شما گوشزد خواهد کرد. در هنگام تنفس همانگونه که موقعیت کلارینت را داخل دهان حفظ می کنید، از کناره لبها هوا را بداخل هدایت کنید.


خرید سریع بسته های خودآموز یادگیری موسیقی مرکز موسیقی سدا

قیمت : 85 هزار تومان 

شامل : کتاب آموزشی، سی دی صوتی ، ویدئوهای آموزشی

خرید اینترنتی و یا با موبایل

 

 

خرید توسط کارت به کارت

شماره کارت : 6221061070027521

 ثبت رسید پرداخت و اعلام آدرس

  به کانال تلگرام سدا بپیوندید و نکات آموزشی را روزانه را بر روی موبایل دریافت و یا سدا را در سایر شبکه ها دنبال کنید.

کانال ویدئوئی سدا در یوتیوبپیج سدا در اینستاگرامکانال ویدئوئی سدا در آپاراتپیج سدا در فیسبوکانجمن سدا در گوگل پلاسمرکز موسیقی سدا در توئیتر

با مرکز موسیقی سدا در ارتباط باشید

  • پست الکترونیکی : Info{@}sadda.ir
  • موبايل مشاور آموزش : 09357925820
  • فکس : 02189781891
  • دفتر سایت تهران: فلکه دوم تهرانپارس، خیابان 174 شرقی، شماره 47، واحد 2

  • دفتر پخش اصفهان: خیابان رزمندگان، بعد از میدان ماه فرخی، شماره 56

موسیقی را با مدرسان ما در هر کجا بیاموزید

از اخبار آموزشي جا نمانيد