مرکز موسیقی سدا
خطا
  • لطفا پلاگین Scriptegrator را نصب و فعال نمایید
صفحه دوره ها درس قبلی تازه کردن صفحه درس بعدی
واحد 1/1, درس 44/124
 
معرفی گروه موسیقی راش ( Rush )
معرفی گروه موسیقی راش ( Rush )

 

 

 

راش(گروه موسیقی)گروه موسیقی راش

راش یک گروه راک کانادایی است که در سال ۱۹۶۸ در تورنتو بنیان گذاشته‌ شد.

اعضای گروه گدی لی (باسیست، نوازندهٔ کیبورد و خواننده)، الکس لایفسن (گیتاریست) و نیل پیرت (درامر و ترانه‌سرا) هستند. ترکیب راش مابین سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۴ بارها دستخوش تغییر شد و در ژوئیهٔ ۱۹۷۴ با جایگزینی پیرت به‌جای جان راتسی گروه به ترکیب مناسبی رسید. این ۲ هفته پیش از آن بود که آن‌ها اولین تورشان را در ایالات متحده برگزار کنند.

از زمان انتشار اولین آلبوم راش در ژانویهٔ ۱۹۷۴ که هم‌نام گروه بود، آن‌ها به‌خاطر مهارت‌شان در نواختن، ساختار پیچیدهٔ قطعه‌ها و متن ترانه‌های‌شان که تاثیر عمیقی از فلسفه و ژانرهای فانتزی و علمی تخیلی گرفته بود و به موضوع‌هایی هم‌چون بشردوستی، اجتماع، احساسات و نگرانی‌های محیط زیستی می‌پرداخت، مطرح شدند...

سبک موسیقی راش در گذر زمان دستخوش تغییرهایی شده‌است. آلبوم آغازین آن‌ها به بلوز-راک تمایل داشت. پس از آن، موسیقی‌شان به هارد راک و پراگرسیو راک تمایل پیدا کرد و در یک دوره استفاده از سینث‌سایزر در آثارشان رو به فزونی گذاشت.

از گروه‌هایی که موسیقی‌شان از راش تاثیر گرفته‌ است می‌توان از پرایموس، متالیکا، اسمشینگ پامپکینز و همچنین گروه‌های پراگرسیو متال دریم ثیتر وسیمفونی ایکس نام برد.

اعضای راش تابه‌حال ۱بار برندهٔ جونو اواردز شده‌اند و در سال ۱۹۹۴ به تالار مشاهیر موسیقی کانادا راه یافته‌اند. آن‌ها طی سالیان فعالیت موسیقی‌شان در زمرهٔ چیره‌دست‌ترین نوازندگان-در حیطهٔ سازهای تخصصی‌شان شناخته شده‌اند و به دفعات برندهٔ نظرسنجی‌های مختلف مجله‌های موسیقی شده‌اند.

آثار راش تابه‌امروز ۲۴ گواهینامهٔ طلا و ۱۴ گواهینامهٔ پلاتینیوم (۳ مولتی‌پلاتینیوم) دریافت کرده‌اند. آن‌ها از لحاظ تصاحب بیشترین تعداد گواهینامه‌های طلا و پلاتین متوالی توسط یک گروه راک، سومین گروه پُرفروش پس از بیتلز و رولینگ استونز به‌شمار می‌آیند.

راش با فروش بیش از ۲۵میلیون آلبوم در آمریکا، ۷۹اُمین گروه موسیقی پُرفروش در آن کشور به‌شمار می‌آید. فروش بین‌المللی آثار آن‌ها تا سال ۲۰۰۴ با استناد بر اطلاعات ارائه شده از سوی چندین منبع مرتبط با صنعت موسیقی، بیش از ۴۰میلیون نسخه برآورد شده‌است.

منبع: ویکی پدیا

راش

 

 

 

بسته های خودآموز یادگیری موسیقی مرکز موسیقی سدا

 

کلیه ویدئوهای دوره + کتاب آموزشی + نت تمرین ها و قطعات + آموزش تئوری موسیقی + پست پیشتاز

  مشاهده کلیه بسته های آموزشی خودآموز موسیقی مرکز موسیقی سدا 

 

  به کانال تلگرام سدا بپیوندید و نکات آموزشی را روزانه را بر روی موبایل دریافت و یا سدا را در سایر شبکه ها دنبال کنید.

کانال ویدئوئی سدا در یوتیوبپیج سدا در اینستاگرامکانال ویدئوئی سدا در آپاراتپیج سدا در فیسبوکانجمن سدا در گوگل پلاسمرکز موسیقی سدا در توئیتر

با مرکز موسیقی سدا در ارتباط باشید

  • پست الکترونیکی : Info{@}sadda.ir
  • موبايل مشاور آموزش : 09134066169 
    تلگرام : 09199160388
  • فکس : 02189781891
  • دفتر سایت تهران: فلکه دوم تهرانپارس، خیابان 174 شرقی، شماره 47، واحد 2

  • دفتر پخش اصفهان: خیابان رزمندگان، بعد از میدان ماه فرخی، شماره 56

موسیقی را با مدرسان ما در هر کجا بیاموزید

از اخبار آموزشي جا نمانيد