مرکز موسیقی سدا
خطا
 • لطفا پلاگین Scriptegrator را نصب و فعال نمایید
صفحه دوره ها درس قبلی تازه کردن صفحه درس بعدی
واحد 1/1, درس 74/124
 
اوتمار لیبرت
اوتمار لیبرت

 

 

 

اوتمار لیبرت 

اتمار لیبرت

(زادهٔ ۱۹۵۹) 

گیتاریست و آهنگساز برجسته آلمانی است.

زندگی نامه 

اوتمار لیبرت در سال ۱۹۵۹ از پدری آلمانی-چینی و مادری مجارستانی به دنیا آمد.

او بیشتر کودکی خود را در سفر به اروپا و آسیا گذرانده است.

او گیتار را از سن ۱۱ یازده سالگی شروع کرد و در ۱۸ سالگی که در حال تکمیل دوره گیتار کلاسیک بود، عازم سفری طولانی به سمت آسیا و روسیه شد .

لیبرت بصورت گسترده سفر کرد و موسیقی سنتی این مناطق را فرا گرفت، ولی هنگام بازگشت به غرب، روزنه بسیار کوچکی برای نفوذ این نوع از موسیقی پیدا کرد، چرا که در آن زمان یعنی سالهای آخر دهه ۱۹۷۰ موسیقی پاپ جایگاه ویژه ای داشت ابتدا در آلمان و سپس در بوستون آمریکا، مهارتهای خود را در زمینه گیتار و موسیقی به اجرا گذاشت ولی گروهی که او با آنها همکاری میکرد در سال ۱۹۸۵ منحل شد و او با ناراحتی بسمت غرب حرکت کرد.

فعالیت 

اوتمار لیبرت رهبر گروه لونا نگرا ("ماه سیاه") و دارای سبک فلامنکو نو که ترکیب فلامنکو با جاز، موسیقی ارامبخش هندی و ژانر‌های دیگر است، می‌باشد.

در سانتا فه مکزیک، او خود را شیفته و مجذوب محیط آرام و هنری آنجا پیدا کرد، جائی که نیازی به فهماندن موسیقی به مردمش نداشت و آنها خود به موسیقی علاقمند بودند .

در ابتدا او فقط برای سرگرمی خودش گیتار مینواخت، اما دیری نگذشت که او را در رستورانهای محلی می دیدیم که در میان حضار مشتاق مشغول نواختن بود .

در نتیجه، در سال ۱۹۸۸ اولین تفکرات برای تشکیل گروه جدید به ذهنش آمد که در نهایت اولین آلبوم رسمی اوتمار شد، سر آغاز کارهای نوینی بود CD سی دی ابتکاری به خرج داد بطوریکه Frank Howell از جمله اینکه در آن زمان نقاش مشهور شهر او هزاران کپی از سی دی های لیبرت را بهمراه تابلوهایش بعنوان تبلیغ و جذب بیشتر مشتری به فروش رساند.

همچنین این آلبوم به رادیو نیز پا باز کرد و برنامه ریزان رادیویی به رقابت برای پخش آهنگهای اوتمار لیبرت در شبکه های خود پرداختند از جمله موفقیتهای آلبوم او میتوان گفت که این آلبوم در سالهای ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ از طرف کشورهای امریکا، کانادا، نیوزیلند و استرالیا مورد تشویقهای گوناگونی قرار گرفت و بعنوان بهترین آلبوم سال برگزیده شد و Poet & Angles (۱۹۹۰ ) دو آلبوم دیگر با نامهای شعرها و فرشتگان و بوراسک بدنبال آلبوم او در رده های بعدی نووآ فلامنکو قرار گرفتند Borassca (۱۹۹۱) Neuveau Flamenco که در ایران با نام بعد از باران گسترش یافت.

در سال ۱۹۹۲ که از کمپانی سونی میوزیک انتشار یافت Solo Para Ti سلو پارا تی که با همکاری اوتمار لیبرت و لونا نگرا و با چهره محبوب کارلوس سانتانا که در دو آهنگ Ottmar Liebert & Luna Negra & Santana آلبوم را همراهی میکرد وارد بازار شد.

این آلبوم نه تنها بعنوان بهترین آلبوم سال شناخته شد بلکه در بین ۱۰۰ آلبومی که در نوع خود بینظیر بودند در صدر قرار گرفت و نام اوتمار لیبرت را برای دومین بار بعنوان بهترین بهترینها در جدول قرار داد و همچنین در آمریکا و کانادا برنده جایزه شد و بدنبال اینها، او چند اجرای موفق و عالی در تورهای مسافرتی خود داشت که توانست به جمع هوادارانش هزاران تن دیگر نیز بیفزاید

در سال ۱۹۹۳ آلبوم جدید او با نام ساعاتی بین شب و روز به جایگاه او بعنوان اسطوره گیتار The houres between day and night پاپ فلامنکو استحکام خاص بخشید این کار جادوئی نوین و زیبا برای سازگاری گیتار الکتریک و آکوستیک بود که جوایز وارد عرصه هنر شد Viva بسیاری را نصیب خود کرد.

اولین کار هنری او با کمپانی سونی کلاسیکال با نام تمایلی به درون شب که دارای دو ویژکی اول اینکه نوعی سبک جدید برای گیتار یستها بود Leaning into the night منحصر بفرد بود و دوم توسعه ای در امر نوازندگی به ویژه موسیقی رومانتیک شد که این دو ویژگی سبب شد تا نام او بعنوان هنرمند عصر جدید در سراسر گیتی شناخته شود

ترتیب داده شده بود و توسط گیتار Oscar Castro Neves در بین دوازده گلچینی که توسط بخوبی ۶ آهنگ مشهور دیگر با نظم و ترتیب Leaning into the night به اجرا در آمد گیتار را به تصویر کشید این رکورد در نهایت بعنوان اول دست یافت و در صدر قرار گرفت و تا مدتها آنجا باقی ماند.

آلبوم‌ها

از کارهای او می‌توان آلبوم‌های زیر را نام برد:

 • یک گیتار (۲۰۰۶)
 • اشک در باران (۲۰۰۵)
 • گل زمستانی (۲۰۰۵)
 • شب‌های بارسلونا: بهترین‌های اوتمار لیبرت (۲۰۰۱)

 

اتمار لیبرت

 

 

 

 

بسته های خودآموز یادگیری موسیقی مرکز موسیقی سدا

 

کلیه ویدئوهای دوره + کتاب آموزشی + نت تمرین ها و قطعات + آموزش تئوری موسیقی + پست پیشتاز

  مشاهده کلیه بسته های آموزشی خودآموز موسیقی مرکز موسیقی سدا 

 

  به کانال تلگرام سدا بپیوندید و نکات آموزشی را روزانه را بر روی موبایل دریافت و یا سدا را در سایر شبکه ها دنبال کنید.

کانال ویدئوئی سدا در یوتیوبپیج سدا در اینستاگرامکانال ویدئوئی سدا در آپاراتپیج سدا در فیسبوکانجمن سدا در گوگل پلاسمرکز موسیقی سدا در توئیتر

با مرکز موسیقی سدا در ارتباط باشید

 • پست الکترونیکی : Info{@}sadda.ir
 • موبايل مشاور آموزش : 09134066169 
  تلگرام : 09199160388
 • فکس : 02189781891
 • دفتر سایت تهران: فلکه دوم تهرانپارس، خیابان 174 شرقی، شماره 47، واحد 2

 • دفتر پخش اصفهان: خیابان رزمندگان، بعد از میدان ماه فرخی، شماره 56

موسیقی را با مدرسان ما در هر کجا بیاموزید

از اخبار آموزشي جا نمانيد