مرکز موسیقی سدا
خطا
  • لطفا پلاگین Scriptegrator را نصب و فعال نمایید
صفحه دوره ها درس قبلی تازه کردن صفحه درس بعدی
واحد 1/1, درس 119/124
 
مایلز دیویس
مایلز دیویس

Miles Dewey Davis با نام کوتاه Miles Davis (مایلز دیویس) موسیقی‌دان بزرگ سبک Jazz (جز)، نوازنده Trumpet (ترومپت)، رهبر گروه و آهنگساز بزرگ آمریکایی بود.

از او به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین موسیقی‌دانان قرن ۲۰ یاد می‌شود. مایلز دیویس و گروهش آفریننده و توسعه‌دهنده بسیاری از سبک‌های موسیقی جز همچون بیباپ (bebop)، کول جز(Cool Jazz)، مدال جز (Modal Jazz) و… بودند.

منتقدین موسیقی از مایلز دیویس به عنوان یکی از چهره‌های اصلی تاریخ موسیقی جز نام برده‌اند. او بارها موفق به دریافت جوایز متعدد و معتبر موسیقی همچون ۹ جایزه گرمی (Grammy Award) شده بود.

Miles Davis در سال ۱۹۲۶ در آمریکا متولد شد. در نوجوانی با شنیدن موسیقی مذهبی کلیسا به موسیقی علاقه‌مند شد، به تشویق پدر به آموزش ترومپت پرداخت و در ۱۶ سالگی به نوازنده‌ای حرفه‌ای بدل شده بود.

سالها در گروه‌های مختلف موسیقی به اجرا می‌پرداخت و بارها سبک نوازندگی خود را تغییر داد. موسیقی آرام و ملودیکی که او به سبک جز آورده بود او را از نوازندگان هم عصر خود در این سبک از موسیقی ممتاز می‌نمود. 

مایلز دیویس در معرفی موسیقی جز میان عامه مردم نقش فراوانی داشت، او نه تنها علاقه‌مندی بسیاری از مردم را به این سبک از موسیقی دو چندان نمود بلکه در موفقیت تجاری موسیقی جز نیز به یک نماد بدل گشت.

از آلبوم Kind of Blue مایلز دیویس به عنوان پرفروش ترین آلبوم موسیقی جز تاریخ یاد می‌شود، این آلبوم تنها در آمریکا بیش از ۴ میلیون نسخه فروش داشته است.

مایلز دیویس در آموزش موسیقی نیز یکی از نامداران عصر خود بود، او در پروراندن بسیاری از نوازندگان برجسته جز نقشی اساسی ایفا نمود.

او در سال ۱۹۹۰ آخرین جایزه گرمی خود را به عنوان یک عمر دستاورد موسیقی دریافت نمود  و سال بعد در حالی که تنها ۶۵ سال داشت از دنیا رفت.

مایلز دیویس نه تنها نوازنده‌ای برجسته بود بلکه در عمر پربار هنری خود توانست  برخی از سبک‌ها و تکنیک‌های شناخته شده‌ی امروز موسیقی جز را بیآفریند.

بسته های خودآموز یادگیری موسیقی مرکز موسیقی سدا

 

کلیه ویدئوهای دوره + کتاب آموزشی + نت تمرین ها و قطعات + آموزش تئوری موسیقی + پست پیشتاز

  مشاهده کلیه بسته های آموزشی خودآموز موسیقی مرکز موسیقی سدا 

 

  به کانال تلگرام سدا بپیوندید و نکات آموزشی را روزانه را بر روی موبایل دریافت و یا سدا را در سایر شبکه ها دنبال کنید.

کانال ویدئوئی سدا در یوتیوبپیج سدا در اینستاگرامکانال ویدئوئی سدا در آپاراتپیج سدا در فیسبوکانجمن سدا در گوگل پلاسمرکز موسیقی سدا در توئیتر

با مرکز موسیقی سدا در ارتباط باشید

  • پست الکترونیکی : Info{@}sadda.ir
  • موبايل مشاور آموزش : 09134066169 
    تلگرام : 09199160388
  • فکس : 02189781891
  • دفتر سایت تهران: فلکه دوم تهرانپارس، خیابان 174 شرقی، شماره 47، واحد 2

  • دفتر پخش اصفهان: خیابان رزمندگان، بعد از میدان ماه فرخی، شماره 56

موسیقی را با مدرسان ما در هر کجا بیاموزید

از اخبار آموزشي جا نمانيد